Najdete nas aj na Facebook-u Dnes je Utorok 2. september 2014
 
 
Šanca „predať“ basketbal
32035
Autor: denník Šport   Publikované: 08.03.2013 08:02:00
Zdieľaj na Facebooku Bookmark and Share

Alando Tucker, Marlon Garnett a David Noel, to sú traja basketbalisti, ktorí kedysi nastupovali v najslávnejšej lige sveta, zámorskej NBA, a dnes figurujú na súpiskách našich extraligistov.

Viac ako desať rokov čakali slovenskí fanúšikovia, kedy zas na vlastné oči uvidia v akcii hráča so skúsenosťami z NBA a teraz, v priebehu necelých troch týždňov, prišli hneď traja. Mnohí sa preto právom pýtajú, čo sa to deje v našej najvyššej súťaži?

Najprv bratislavský Inter a po ňom aj Nitra sa rozhodli vystužiť káder skúsenými Američanmi. Nesiahli, ako býva u nás zvykom, po nepreverených tvárach, ktoré sú síce lacnejšie, no občas stvárajú hlúposti na palubovke i mimo nej, ale stavili na profesionalitu a skúsenosti. V prípade amerického tria na skúsenosti nazbierané v najlepšej lige sveta.

Aj keď o finančných náležitostiach zmlúv sa u nás nehovorí, paradoxne, nefunguje to tak, že by manažéri museli platiť premrštené sumy, aby dotiahli kvalitných hráčov do málo známej slovenskej extraligy. Skôr ide o to, mať šťastie, aby vyhliadnutý hráč práve nedostal lákavé ponuky z renomovaných líg a následne splniť adekvátne podmienky, teda ponúknuť dobré tréningové kapacity pod vedením kvalitného kouča, vyhovujúce ubytovanie, žičlivé prostredie a napokon, mať povesť spoľahlivého partnera, ktorý plní dohody.

Preto je príchod hráčov, ktorí pôsobili v NBA, dobrou vizitkou pre oba kluby a zároveň v sebe skrýva potenciál, ako „predať“ mužský basketbal a spropagovať slovenskú extraligu.

Sport © 2012, Autorské práva Sport Press a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SPORT je výslovne zakázané.Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:


doteraz je táto diskusia bez príspevkov, pridajte prvý práve Vy! :: ::
 

Magazín eBasket.sk

Je to smutné, že donekonečna sa vždy nájde človek, ktorý komplet stiahne celé hnutie. Presne ako to teraz spravil pán Ryšavý, hovorí bývalý tréner reprezentácie
Basketbalisti skončili kvalifikáciu bez výhry. Pritom v najlepšej zostave možno mali aj na postup na majstrovstvá Európy
Giannis Antetokounmpo alebo Greek Freak je vychádzajúcou európskou hviezdou
Od 1. októbra 2014 dochádza k zmenám v niektorých pravidlách FIBA
Budúcoročné basketbalové podujatia plánujú organizovať aj v Spišskej Novej Vsi

Vyhľadávanie na Basket.sk
Nájdete nás na Facebooku

 
Vygenerované za 281 ms.