Najdete nas aj na Facebook-u Dnes je Štvrtok 17. apríl 2014
 
 
Šanca „predať“ basketbal
32035
Autor: denník Šport   Publikované: 08.03.2013 08:02:00
Zdieľaj na Facebooku Bookmark and Share

Alando Tucker, Marlon Garnett a David Noel, to sú traja basketbalisti, ktorí kedysi nastupovali v najslávnejšej lige sveta, zámorskej NBA, a dnes figurujú na súpiskách našich extraligistov.

Viac ako desať rokov čakali slovenskí fanúšikovia, kedy zas na vlastné oči uvidia v akcii hráča so skúsenosťami z NBA a teraz, v priebehu necelých troch týždňov, prišli hneď traja. Mnohí sa preto právom pýtajú, čo sa to deje v našej najvyššej súťaži?

Najprv bratislavský Inter a po ňom aj Nitra sa rozhodli vystužiť káder skúsenými Američanmi. Nesiahli, ako býva u nás zvykom, po nepreverených tvárach, ktoré sú síce lacnejšie, no občas stvárajú hlúposti na palubovke i mimo nej, ale stavili na profesionalitu a skúsenosti. V prípade amerického tria na skúsenosti nazbierané v najlepšej lige sveta.

Aj keď o finančných náležitostiach zmlúv sa u nás nehovorí, paradoxne, nefunguje to tak, že by manažéri museli platiť premrštené sumy, aby dotiahli kvalitných hráčov do málo známej slovenskej extraligy. Skôr ide o to, mať šťastie, aby vyhliadnutý hráč práve nedostal lákavé ponuky z renomovaných líg a následne splniť adekvátne podmienky, teda ponúknuť dobré tréningové kapacity pod vedením kvalitného kouča, vyhovujúce ubytovanie, žičlivé prostredie a napokon, mať povesť spoľahlivého partnera, ktorý plní dohody.

Preto je príchod hráčov, ktorí pôsobili v NBA, dobrou vizitkou pre oba kluby a zároveň v sebe skrýva potenciál, ako „predať“ mužský basketbal a spropagovať slovenskú extraligu.

Sport © 2012, Autorské práva Sport Press a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SPORT je výslovne zakázané.Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:


doteraz je táto diskusia bez príspevkov, pridajte prvý práve Vy! :: ::
 

Magazín eBasket.sk

V NBA plánujú zmeniť pravidlo, ktoré by povolilo mladým hráčom vstúpiť do draftu až po dvoch rokoch na univerzite
Dialóg s Natáliou Hejkovou, trénerkou basketbalistiek ZVVZ USK Praha, ktorá má v pondelok významné životné jubileum (60)
Diana Beňušková: "Napriek tomu, ako sú niektorí ľudia zlomyseľní – ja tomu hovorím skôr závisť –, nemôžem povedať na basketbal v Spišskej jedno krivé slovo"
Najlepším európskym basketbalistom v histórii zámorskej ligy je Dirk Nowitzki nasledovaný Pauom Gasolom, Tonym Parkerom a Draženom Petrovičom
O tom, či basketbalisti rapujú, ako rapujú, kde rapujú a či im to vôbec ide

Vyhľadávanie na Basket.sk
Nájdete nás na Facebooku

 
Vygenerované za 1612 ms.