31149
Autor: denník Šport   Publikované: 08.03.2013 19:55:00
Zdieľaj na Facebooku Bookmark and Share

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

- Pôvodne sa 4. kolo malo hrať ešte vlani v októbri, no pre zmeny v extraligovom kalendári bolo presunuté až na marec.
- V stretnutí Nitry s Interom sa proti sebe postavili traja hráči so skúsenosťami z NBA: domáci Noel a interisti Tucker s Garnettom.

Program 6. kola:
SOBOTA 9. MARCA: Prievidza – Spišská Nová Ves, Levice – Komárno, Svit – Inter (všetky 18.00).
NEDEĽA 10. MARCA: Banská Bystrica – Handlová (18.00).

PIATOK
ASTRUM LEVICE – MBK HANDLOVÁ 85:73 (18:19, 44:34, 67:49)
ASTRUM: Fields 19, Simmons 15, Kemp 12, Grznár 12, Nuhanovič 5 (Addison 9, Jozef Vojtek 7, Nuber 4, Marchyn 2, Mrviš a Lehman). Tréner: O. Meleščenko.
MBK: Bridgewaters 32, Crimmins 14, Podhorský 8, Vido 8, Haviar 6 (Golian 5, Dratva, Ridzoň, Boor, P. Vojtek, Dolník, Kiss). Tréner: K. Kučera
TH: 25/17 – 21/19
FAULY: 25 - 24, 5 FAULOV: 39. J. Vojtek – 35. Podhorský, TCH: 27. lavička hostí, TROJKY: 2 - 2, 1100. Tomašovič, Matejčík, R. Hricišin.
ŠTVRTINY: 18:19, 26:15, 23:15, 18:24

Súboj prvého s posledným bol počas prvej štvrtiny veľmi vlažný. Ani jedno družstvo si nevypracovalo väčší náskok, prevažne viedli domáci, ale v závere sa hostia dostali do jednobodového vedenia. V druhe perióde sa domáci pomaly rozbiehali a postupne si získavali náskok. V polčasovej prestávke viedli Levičania o 10 bodov - 44:34. Po zmene strán domáci navyšovali svoje vedenie a po tretej časti zápasu bol stav 67:49. V poslednej štvrtine hrali Levičania prevažne už iba s hráčmi z lavičky. Najvyšším rozdielom 22 bodov viedldi v 32. min 71:49. Handlovčania sa nevzdávali a v poslednej štvrtine zmniernili svoju porážku. V záverečných minútach aj hosťujúci tréner dal príležtitosť všetkým hráčom, ktorí boli v zápise. U hostí vynikol Bridgewaters – autor 32 bodov, ktorý premenil všetkých 11 trestných bodov.

STREDA
NITRA – INTER 97:86 (27:20, 54:33, 78:59)
BK EDYMAX SPU
: Noel 27/4 trojky, Kovačevič 19/5, Sparks 6, Tomek 6, Bilič 2 (Geiger 20/3, Hašan 10, Kosa 3, Žvan 2, McClain 2). Tréner: Ľ. Urban.
BK INCHEBA BRATISLAVA: Sedmák 21, M. Rančík 20, Tucker 7, Garnett 5, Skibniewski 5 (Bulatovič 18, Graham 8, Urland 2, Musil 0, Kuffa 0). Tréner: A. Naglič.
TH: 17/11 – 17/12. FAULY: 22 – 19. TROJKY: 14 – 6. 900. Brziak, Tomašovič, Šarišský. ŠTVRTINY: 27:20, 27:13, 24:26, 19:27.

Konečné skóre neodráža suverénny spôsob, akým si Nitra v ostro sledovanom stretnutí poradila s Interom. Bratislavčania síce vstúpili do stretnutia svižnejšie, po úvodných piatich minútach viedli 16:9, ale domáci po time-oute postupne prevzali iniciatívu. Vďaka perfektnej obrane a presnej streľbe spoza oblúka sa Nitrania poľahky ujali vedenia a začali si budovať náskok. Keď sa v 17. min Skibniewski dopustil úmyselného faulu, jeho Inter prehrával už 25:46. A bolo aj horšie! Kovačevič trojkou zabezpečil Nitre najvyššie vedenie v zápase (49:27). V druhom polčase domáci s prehľadom kontrolovali pohodlný náskok, no už sa nikam nehnali. Hostia tak napokon skorigovali na prijateľný 11-bodový rozdiel.

BANSKÁ BYSTRICA - SVIT 110:99 (31:15, 58:40, 80:65)
ŠKP
: Clemons 17/3 trojky, Ahmetbašič 17, Hughes 14, Rendla 13, Dorazil 8 (Smajlagič 26/4 trojky, Jankovič 13/3, Koczkáš 2, Gavran 0, Kőrner 0). Tréner: I. Kurilla.
BK ISKRA: Channels 23, George 9, Bond 2, Znanec 2, Findura 0 (McNeal 26, Mascoll 19, Jackson 18/3, Míčka 0, Hrabčák 0, Cvitanovič 0). Tréner: D. Solomon.
TH: 19/15 – 25/18. FAULY: 21 – 17. TROJKY: 11 – 7. 600. Ženiš, Kúkelčík, Margala. ŠTVRTINY: 31:15, 27:25, 22:25, 30:34.

Domáci výborne rozohrali stretnutie, hneď v 3. min viedli dvojciferne – 12:2 a na začiatku 10. min to bolo už o 17 bodov – 29:12. Hostia sa nestačili čudovať a aj keď mali na palubovke často piatich Američanov, domáci neustále súkali ďalšie koše a v 14. min viedli najvyšším rozdielom o 24 bodov – 43:19! Iskra síce o 2 min neskôr znížila na 32:45, ale to bol posledný záchvev hostí v stretnutí. ŠKP opäť pridal a aj v druhom polčase si udržiaval jasný náskok – v 25. min o 23 bodov (73:50), v 35. min o 19 bodov (94:75). Stý bod zaznamenal symbolicky najlepší strelec domácich Smajlagič. Hostia v závere vrhli všetky sily do útoku, ale nestačilo to na viac ako na skorigovanie výsledku.

UTOROK
PRIEVIDZA – KOMÁRNO 90:81 (26:20, 38:45, 55:66)
BC:
Jašš 17, Baťka 13, D. Harris 12, Powers 11, Mijajlovič 0 (J. Harris 21, Manns 16, Šturcel 0, Boon 0, Falkner 0). Tréner: K. Krajnovič.
MBK RIEKER: Thompson 14, Lowe 8, Bílik 7, Dubovský 6, Stevens 6 (Kozlík 19, Šoška 13, Kratochvíl 6, Simpson 2). Tréner: F. Rón.TH: 24/17 – 19/15. FAULY: 26 - 23, 5 faulov: 35. Stevens. TROJKY: 7 – 4. 1800. Gabara, Fuska, Tomašovič. ŠTVRTINY: 26:20, 12:25, 17:21, 35:15.

Hoci domáci po úvodných 5 minútach prehrávali 8:14, potom výrazne skvalitnili hru, strelecky sa darilo najmä Baťkovi (v prvej štvrtine zaznamenal 11 bodov) a úvodné dejstvo vyhrali o 6 bodov. Na začiatku ďalšej časti hry pridali ešte 2 body a viedli rekordne 28:20, lenže potom hostia vyhrali zvyšok štvrtiny 25:10! Aj po zmene strán boli v streľbe efektívnejší Komárňanci, ktorí svoj náskok zvýšili o ďalšie 4 body, takže pred záverečnou desaťminútovkou vyhrávali o 11 bodov. V poslednom dejstve Hornonitrania siahli na dno svojich síl a postupne ukrajovali z náskoku súpera a v 35. min vyrovnali na 70:70. V dramatickom závere mali lepšie nervy a presnejšiu mušku, takže zaslúžene strhli víťazstvo na svoju stranu, čím prerušili šesť prehier v rade.

Sport © 2012, Autorské práva Sport Press a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SPORT je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

doteraz je táto diskusia bez príspevkov, pridajte prvý práve Vy! :: ::

Magazín eBasket.sk

NBA.tv a Basket.sk vám prinášajú najlepšie akcie z tohto ročníka základnej časti NBA
Exkluzívny rozhovor s basketbalovým odborníkom, účastníkom olympijských hier, majstrovstiev sveta aj majstrovstiev Európy Emirom Mutapčičom
"Táto sezóna je katastrofou," povedala New York Times prezidentka Lakers Jeannie Buss
V NBA plánujú zmeniť pravidlo, ktoré by povolilo mladým hráčom vstúpiť do draftu až po dvoch rokoch na univerzite
Dialóg s Natáliou Hejkovou, trénerkou basketbalistiek ZVVZ USK Praha, ktorá má v pondelok významné životné jubileum (60)