31763
Autor: denník Šport   Publikované: 28.02.2013 19:55:00
Zdieľaj na Facebooku Bookmark and Share

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

- Komárno predohralo svoj duel s Banskou Bystricou už o deň skôr. V utorok zvíťazilo presvedčivo 98:76.

- Inter predstavil nového kouča Nagliča i ďalšiu oporu so skúsenosťami z NBA a ukoristil už tretie víťazstvo na súperovej palubovke v rade.

- Potýčka z utorkového zápasu Komárno – Banská Bystrica, pri ktorej hosťujúci Rendla udrel v závere do tváre Bílika, bude mať disciplinárnu dohru.

PROGRAM 36. KOLA

PIATOK 1. MARCA: Banská Bystrica – Spišská Nová Ves (18.00).

SOBOTA 2. MARCA: Svit – Komárno, Handlová - Prievidza (oba 18.00). Inter má voľno.

PONDELOK 4. MARCA: Nitra – Levice (18.00).

ŠTVRTOK
LEVICE – PRIEVIDZA 99:54 (30:8, 20:10, 17:22, 32:14)
ASTRUM:
Kemp 20, Simmons 15, R. Grznár 11/3 trojky, Mrviš 5, Nuhanovič 4 (Fields 15, Addison 14, Nuber 11, Lehman 2, Vojtek 2). Tréner: O. Meleščenko.
BC: Žiak 9, Powers 5, Baťka 4, Jass 3, Manns 3 (Šturcel 13/3, Mihajlovič 8, Falkner 8, Pipíška 1). Tréner: K. Krajnovič.
TH: 22/13 - 19/11. FAULY: 18 - 19. TCH: 35. Baťka. TROJKY: 10 - 3. 1100. Gabara, Tomašovič, Matejčík. ŠTVRTINY: 30:8, 20:10, 17:22, 32:14.

V súboji posledných dvoch majstrov sa zrodilo presvedčivé víťazstvo Levičanov. Mali od začiatku jednoznačnú prevahu, už v 8. min viedli 26:6. Priebeh druhej štvrtiny sa niesol naďalej v znamení dominancie domácich, ktorí v polčasovej prestávke viedli hrozivým rozdielom 50:18. Po zmene strán domáci tréner vymenil celú päťku a v tretej časti sa presadili aj hostia, ktorí ju vyhrali 22:17. Posledná časť priniesla opäť zo strany domácich exhibičné akcie, ktorými bavili prítomné publikum. Náskok Levičanov neustále narastal a za predvedený výkon boli odmenení mohutným potleskom.

STREDA
HANDLOVÁ – INTER 79:97 (13:31, 31:63, 49:82)
MBK BANÍK: Bridgewaters 25/5 trojok, Haviar 18/3, Vido 15, Crimmins 6, Podhorský 0 (Golian 12, P. Vojtek 3, Dratva 0, Boor 0, Matych 0). Tréner: K. Kučera.
BK INCHEBA BRATISLAVA: Tucker 29, M. Rančík 22, Sedmák 21, Garnett 13, Bulatovič 0 (Graham 7, Miloševič 3, Urland 2, Kuffa 0). Tréner: A. Naglič.
TH: 22/15 – 28/22. FAULY: 24 – 23, 5 faulov: 22. Crimmins, 34. Vido. TROJKY: 10 – 5. 400. Gabara, Kúkelčík, Doušek. ŠTVRTINY: 13:31, 18:32, 18:19, 30:15.

Priebeh prvého polčasu bol jednoznačne v réžii favorizovaného Interu. Ten sa s domácimi „baníkmi“ pohrával ako mačka s myšou. Handlovčania mali obrovský rešpekt pred zvučnými menami súpera, a tak aj vyzerala ich hra. Súper v druhom polčase poľavil vo svojom úsilí, čo napokon viedlo k prebudeniu domácich hráčov, najmä Bridgewatersa. Ten spustil trojkovú kanonádu, keď ho interisti nechávali často voľného. Baníci tak napokon skorigovali hrozivo narastajúce skóre na konečné 18-bodové manko, pre Handlovú veľmi lichotivé. Hostia zvíťazili úplne zaslúžene, pretože boli po každej stránke lepším tímom.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - NITRA 94:84 (20:16, 37:25, 70:58)
BK 04 AC LB: Acker 34, Hovaňák 13, Mandič 7, Burke 6, Baldovský 5 (Evans 19, Frost 4, Ulman 4, Kožár 2, R. Bečarik 0). Tréner: M. Černický.
BK EDYMAX SPU: Geiger 21, Sparks 14, Tomek 14, McClain 12, Kovačevič 6 (Kosa 10, Zvan 3, Bilič 2, Hašan 2). Tréner: Ľ. Urban.
TH: 25/16 – 12/7. FAULY: 14 – 20, 5 faulov: 32. Tomek. TROJKY: 10 – 9. 1000. Zubák, Šarišský, Karniš. ŠTVRTINY: 20:16, 17:19, 33:23, 24:26.

Zaujímavé a dynamické stretnutie videli diváci na Spiši. V úvodných minútach bolo vyrovnané, neskôr si Spišiaci utvorili mierny náskok, ktorý si udržiavali počas celého zápasu. Zvrat v stretnutí priniesol úvod druhého polčasu, keď domáci po sérií úspešných kombinačných akcií si vytvorili 10-bodové vedenie. Hoci sa v obrane obe družstvá snažili, v zápase prevažovala útočná aktivita nad obrannou. Pekné útočné akcie sa striedali na oboch stranách. Po zápase museli byť s ukážkou basketbalového umenia spokojní všetci diváci. V domácom drese sa do formy vrátil Acker, darilo sa i Evansovi. U hostí zaujali individuálne akcie Geigera a pivota McClaina.

UTOROK
KOMÁRNO – BANSKÁ BYSTRICA 98:76 (28:19, 50:45, 74:59)
MBK RIEKER:
Bílik 22/4 trojky, Thompson 17, Dubovský 5, Kratochvíl 5, Lowe 2 (Stevens 18, Šoška 14, Simpson 8, Kozlík 7, Maslík 0). Tréner: F. Rón.
ŠKP: Hughes 24, Ahmetbašič 12, Rendla 10, Jankovič 8, Clemons 3 (Gavran 12, Dorazil 5, Smajlagič 2, Koczkáš 0, Körner 0). Tréner: I. Kurilla.
TH: 29/24 – 19/6. FAULY: 20 – 25. TCH: 37. lavička hostí. TROJKY: 10 – 4. 550. T. Lukáč, Lamoš, Hančík. ŠTVRTINY: 28:19, 22:26, 24:14, 24:17.

Z úvodného vedenia hostí 6:2 nebolo už v 4. min ani slychu a Komárno rozbehlo zápas perfektne. Už v 9. min vyhrávalo 26:14 aj zásluhou 12 bodov Thompsona. Domáci si dvojciferný náskok držali až do 16. min, potom však zabrali aj hostia. V 19. min upravili na 43:46 z ich pohľadu a vyrovnaný priebeh vydržal až do polčasu. Komárno sa dokázalo od súpera odpútať opäť až v 26. min, keď po trojke s faulom Bílika viedlo 64:51. Potom to už bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí šesť minút pred koncom viedli 79:61 a v 38. min dokonca 92:68.

Sport © 2012, Autorské práva Sport Press a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SPORT je výslovne zakázané.

Diskusia

Pridajte svoj komentár

Prispievate ako neregistrovaný návštevník. kliknite sem a prihláste sa !

Autor/Nick:

Nadpis:
Text príspevku:

doteraz je táto diskusia bez príspevkov, pridajte prvý práve Vy! :: ::

Magazín eBasket.sk

Je to smutné, že donekonečna sa vždy nájde človek, ktorý komplet stiahne celé hnutie. Presne ako to teraz spravil pán Ryšavý, hovorí bývalý tréner reprezentácie
Basketbalisti skončili kvalifikáciu bez výhry. Pritom v najlepšej zostave možno mali aj na postup na majstrovstvá Európy