31763
Autor: denník Šport   Publikované: 28.02.2013 19:55:00
Zdieľaj na Facebooku Bookmark and Share

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

- Komárno predohralo svoj duel s Banskou Bystricou už o deň skôr. V utorok zvíťazilo presvedčivo 98:76.

- Inter predstavil nového kouča Nagliča i ďalšiu oporu so skúsenosťami z NBA a ukoristil už tretie víťazstvo na súperovej palubovke v rade.

- Potýčka z utorkového zápasu Komárno – Banská Bystrica, pri ktorej hosťujúci Rendla udrel v závere do tváre Bílika, bude mať disciplinárnu dohru.

PROGRAM 36. KOLA

PIATOK 1. MARCA: Banská Bystrica – Spišská Nová Ves (18.00).

SOBOTA 2. MARCA: Svit – Komárno, Handlová - Prievidza (oba 18.00). Inter má voľno.

PONDELOK 4. MARCA: Nitra – Levice (18.00).

ŠTVRTOK
LEVICE – PRIEVIDZA 99:54 (30:8, 20:10, 17:22, 32:14)
ASTRUM:
Kemp 20, Simmons 15, R. Grznár 11/3 trojky, Mrviš 5, Nuhanovič 4 (Fields 15, Addison 14, Nuber 11, Lehman 2, Vojtek 2). Tréner: O. Meleščenko.
BC: Žiak 9, Powers 5, Baťka 4, Jass 3, Manns 3 (Šturcel 13/3, Mihajlovič 8, Falkner 8, Pipíška 1). Tréner: K. Krajnovič.
TH: 22/13 - 19/11. FAULY: 18 - 19. TCH: 35. Baťka. TROJKY: 10 - 3. 1100. Gabara, Tomašovič, Matejčík. ŠTVRTINY: 30:8, 20:10, 17:22, 32:14.

V súboji posledných dvoch majstrov sa zrodilo presvedčivé víťazstvo Levičanov. Mali od začiatku jednoznačnú prevahu, už v 8. min viedli 26:6. Priebeh druhej štvrtiny sa niesol naďalej v znamení dominancie domácich, ktorí v polčasovej prestávke viedli hrozivým rozdielom 50:18. Po zmene strán domáci tréner vymenil celú päťku a v tretej časti sa presadili aj hostia, ktorí ju vyhrali 22:17. Posledná časť priniesla opäť zo strany domácich exhibičné akcie, ktorými bavili prítomné publikum. Náskok Levičanov neustále narastal a za predvedený výkon boli odmenení mohutným potleskom.

STREDA
HANDLOVÁ – INTER 79:97 (13:31, 31:63, 49:82)
MBK BANÍK: Bridgewaters 25/5 trojok, Haviar 18/3, Vido 15, Crimmins 6, Podhorský 0 (Golian 12, P. Vojtek 3, Dratva 0, Boor 0, Matych 0). Tréner: K. Kučera.
BK INCHEBA BRATISLAVA: Tucker 29, M. Rančík 22, Sedmák 21, Garnett 13, Bulatovič 0 (Graham 7, Miloševič 3, Urland 2, Kuffa 0). Tréner: A. Naglič.
TH: 22/15 – 28/22. FAULY: 24 – 23, 5 faulov: 22. Crimmins, 34. Vido. TROJKY: 10 – 5. 400. Gabara, Kúkelčík, Doušek. ŠTVRTINY: 13:31, 18:32, 18:19, 30:15.

Priebeh prvého polčasu bol jednoznačne v réžii favorizovaného Interu. Ten sa s domácimi „baníkmi“ pohrával ako mačka s myšou. Handlovčania mali obrovský rešpekt pred zvučnými menami súpera, a tak aj vyzerala ich hra. Súper v druhom polčase poľavil vo svojom úsilí, čo napokon viedlo k prebudeniu domácich hráčov, najmä Bridgewatersa. Ten spustil trojkovú kanonádu, keď ho interisti nechávali často voľného. Baníci tak napokon skorigovali hrozivo narastajúce skóre na konečné 18-bodové manko, pre Handlovú veľmi lichotivé. Hostia zvíťazili úplne zaslúžene, pretože boli po každej stránke lepším tímom.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - NITRA 94:84 (20:16, 37:25, 70:58)
BK 04 AC LB: Acker 34, Hovaňák 13, Mandič 7, Burke 6, Baldovský 5 (Evans 19, Frost 4, Ulman 4, Kožár 2, R. Bečarik 0). Tréner: M. Černický.
BK EDYMAX SPU: Geiger 21, Sparks 14, Tomek 14, McClain 12, Kovačevič 6 (Kosa 10, Zvan 3, Bilič 2, Hašan 2). Tréner: Ľ. Urban.
TH: 25/16 – 12/7. FAULY: 14 – 20, 5 faulov: 32. Tomek. TROJKY: 10 – 9. 1000. Zubák, Šarišský, Karniš. ŠTVRTINY: 20:16, 17:19, 33:23, 24:26.

Zaujímavé a dynamické stretnutie videli diváci na Spiši. V úvodných minútach bolo vyrovnané, neskôr si Spišiaci utvorili mierny náskok, ktorý si udržiavali počas celého zápasu. Zvrat v stretnutí priniesol úvod druhého polčasu, keď domáci po sérií úspešných kombinačných akcií si vytvorili 10-bodové vedenie. Hoci sa v obrane obe družstvá snažili, v zápase prevažovala útočná aktivita nad obrannou. Pekné útočné akcie sa striedali na oboch stranách. Po zápase museli byť s ukážkou basketbalového umenia spokojní všetci diváci. V domácom drese sa do formy vrátil Acker, darilo sa i Evansovi. U hostí zaujali individuálne akcie Geigera a pivota McClaina.

UTOROK
KOMÁRNO – BANSKÁ BYSTRICA 98:76 (28:19, 50:45, 74:59)
MBK RIEKER:
Bílik 22/4 trojky, Thompson 17, Dubovský 5, Kratochvíl 5, Lowe 2 (Stevens 18, Šoška 14, Simpson 8, Kozlík 7, Maslík 0). Tréner: F. Rón.
ŠKP: Hughes 24, Ahmetbašič 12, Rendla 10, Jankovič 8, Clemons 3 (Gavran 12, Dorazil 5, Smajlagič 2, Koczkáš 0, Körner 0). Tréner: I. Kurilla.
TH: 29/24 – 19/6. FAULY: 20 – 25. TCH: 37. lavička hostí. TROJKY: 10 – 4. 550. T. Lukáč, Lamoš, Hančík. ŠTVRTINY: 28:19, 22:26, 24:14, 24:17.

Z úvodného vedenia hostí 6:2 nebolo už v 4. min ani slychu a Komárno rozbehlo zápas perfektne. Už v 9. min vyhrávalo 26:14 aj zásluhou 12 bodov Thompsona. Domáci si dvojciferný náskok držali až do 16. min, potom však zabrali aj hostia. V 19. min upravili na 43:46 z ich pohľadu a vyrovnaný priebeh vydržal až do polčasu. Komárno sa dokázalo od súpera odpútať opäť až v 26. min, keď po trojke s faulom Bílika viedlo 64:51. Potom to už bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí šesť minút pred koncom viedli 79:61 a v 38. min dokonca 92:68.

Sport © 2012, Autorské práva Sport Press a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SPORT je výslovne zakázané.